Fotogalerie

Výsledková listina bude v nejbližších dnech

Počátkem října se již popáté na výstavišti Lysá nad Labem představili chovatelé ovcí plemene clun forest. Vzhledem k zdravotním indispozicím několika aktivních členů klubu byla letos bohužel účast nižší než v předchozích letech. Bohužel někteří členové klubu se asi zalekli konkurence a svá zvířata raději předvedli na NT o týden či dva později či dříve a Elitního nákupního strhu se nezúčastnili. I přes nižší účast však bylo vidět, že kvalita předváděných zvířat je rok od roku lepší. Hodnocení vystavovaných ovcí se již tradičně, na žádost klubu, ujal Ing. Josef Šlejtr, za což mu tímto děkujeme.

Tradičně nejobsazenější kategorií byla kategorie mladý beran ve věku 5-12 měsíců. Titul šampiona získalo katalogové číslo 4, beran linie Errol, vicešampionem se stal jeho polobratr katalogové číslo 1, taktéž linie Errol, oba berani jsou ochovanci paní Petry Brichtové. Třetí místo obsadil beran s katalogovým číslem 5, Paradise Ernie, linie Errol, z chovu paní Kvisové. Za zmínku jistě stojí, že ve finálové skupině bylo šest beránků odvozujících svůj původ, at již jako synové, vnuci či pravnuci, od plemeníka ERR 13, z toho tři obsadili první tři příčky.

    Mezi staršími plemeníky se na prvním místě umístil beran linie Errol CZ68561052, státní registr ERR 35,  vicešampionem se stal beran linie Pixie CZ68538052, oba berani pocházející z chovu p. Neuwirtha.

    Kategorii plemenic vyhrála bahnice CZ80573952 linie Pixie, dcera rodičů z dovozu, v majetku pana Neuwirtha. Její otec byl importován z Anglie, matka z Nizozemí. Bahnice výborného osvalení, korektního postoje končetin. Vicešampionkou byla jmenována roční plemenice CZ87795952 linie Toorn z téže stáje.

   V poslední kategorii jehnic do 12 měsíců věku se šampionkou stala jehnice CZ95943952 a titul vicešampionky si odnesla její polosestra CZ87819952 obě linie Toorn. Za zmínku jistě stojí, že obě jehnice měly stodenní hmotnost okolo 35 kilogramů, vynikaly tedy výborným odchovem a díky tomu i vynikající vlastní tělesnou konstitucí

     Blahopřejeme oceněným chovatelům. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a aktivním členům klubu, kteří šampionát po organizační stránce připravili. A zároveň zveme všechny na VI. ročník Národního šampionátu ovcí Clun Forest -jak jinak než  opět  příští rok v Lysé nad Labem.                 

English version            Русский